Dlaczego Wordpress? Elastyczny CMS dla każdego!

Gdy rynek internetowy zaczął się rozrastać okazało się, że koszty budowy aplikacji internetowych oraz ich administrowanie są ogromnym wydatkiem dla wielu przedsiębiorstw. Firmy chcąc ograniczać czas i koszty związane z modyfikacją strony internetowej, dodawaniem treści, zaczęły szukać idealnego rozwiązania. Tak powstały narzędzia do intuicyjnej edycji treści, systemy zarządzania treścią (CMS – Content Management System).

Lata doświadczenia zdobytego w pracy oraz ogromna pasja nowych technologii, dała nam możliwość przetestowania i zapoznania się z dziesiątkami aplikacji. Naszym zdaniem, jak i wielu specjalistów z branży,najlepszym oraz najprostszym w użytkowaniu systemem jest WordPress, wykorzystuje go ponad 20% stron internetowych na świecie.

Początkowo był on wykorzystywany głownie do tworzenia blogów. Z biegiem czasu jednak, rzesza programistów z całego świata zaczęła rozbudowywać go o dodatkowe funkcje, efektem jest system o nieograniczonych możliwościach. Można na nim bez problemu zbudować stronę firmową, stronę korporacyjną, a nawet portal społecznościowy oraz sklep internetowy.

WordPress jest przede wszystkim niesamowicie prostym w obsłudze narzędziem. 30 minutowe szkolenie pozwala samodzielnie aktualizować oraz modyfikować zawartość strony internetowej. Wbudowany edytor treści posiada interfejs bardzo zbliżonym do popularnego Worda. Zależy nam, aby praca w Wordpresie była jak najbardziej komfortowa i intuicyjna, dlatego ciągle zbieramy uwagi naszych klientów.

Sposób na nadmiar informacji – wyszukiwarka
Autor: Paweł

Tagi: linki sponsorowane, optymalizacja stron interentowych, pozycjonowanie stron internetowych, PPC, reklama 360, SEO,social media, wyszukiwarki internetowe

Internet ( WWW – World Wide Web ) zaczął się rozwijać na początku lat 90. Jednak lawinowa informatyzacja rozpoczęła się w 1995 r., gdy przyrost stron WWW przekroczył 2000 procent rocznie. Od tego momentu nikt już nie był w stanie zapanować nad informacjami, które pojawiały się w globalnej sieci. Obecnie Internet stał się na tyle powszechny, że zaczęło dominować przekonanie, że jest w nim wszystko, wystarczy jedynie to odszukać.

Co tam tak naprawdę jest i jak to znaleźć?

System, które umożliwia sprawne odszukiwanie konkretnych informacji, na podstawie zadanego zapytania, to wyszukiwarka.

Idąc za potrzebą rynku zaczęto rozwijać różne sposoby znajdowania informacji. Pierwsze katalogi sprawdzały jedynie tytuł dokumentu, metoda ta jednak była bardzo nieskuteczna. Zaczęto, więc budować wyszukiwarki w oparciu o robota, który miał za zadanie przeczesywać Internet w poszukiwaniu nowych witryn i tworzyć scentralizowany indeks stron. Początkowo zbierały one nieumiejętnie także wyrazy zawarte w kodzie strony, powodowało to że liczba wyników była ogromna i bardzo niespójna z zapytaniem. W latach 90 dużo niezależnych firm zaczęło dążyć do zbudowania doskonałej wyszukiwarki. W tym czasie powstały takie projekty ja Lycos, Inktomi, Altavista oraz ostateczny zwycięzca Google.

Zasada działania wyszukiwarki została zainspirowana, przez środowisko naukowe, sposobem w jaki uczeni oceniają jakość publikacji badawczych. Tak więc o wadze artykułu decyduje jakość czasopisma, w którym został on wydany, liczba cytatów, odnośników. Gdy mamy do wyboru tysiące artykułów z określonej dziedziny czytamy te najpopularniejsze, wydane w prestiżowych magazynach lub najczęściej cytowane. Podobną zasadę zastosowali twórcy wyszukiwarki Google: Larry Page oraz Sergey Brin. Podczas wyszukiwania analizowana jest liczba odnośników prowadzących do naszej strony oraz jakoś stron na których są zamieszczone. Jest to najbardziej oczywisty sposób mierzenia uznania, popularności. Im strona jest ciekawsza tym częściej cytowana, dzięki temu wyświetli się bardzo wysoko w wyszukiwarce. Pierwotne założenia twórców wyszukiwarek się nie zmieniły, zostały tylko rozwinięte.

Nazwa wyszukiwarki Google jest grą słów i pochodzi od matematycznego terminu oznaczającego 10100.

Obecnie na pozycję strony w wyszukiwarce Google wpływa bardzo wiele czynników. Najważniejsze aspekty pozycjonowania postaramy się opisać w kolejnych artykułach.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Call Now Button